ИНСТИТУТ ГЕОФИЗИКИ Национальная Академия Наук Украины
Меню

Центр колективного користування магнітометричною апаратурою

      Центр колективного користування (далі ЦКК) магнітометричною апаратурою при Інституті геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України був створений у жовтні 2006р в рамках Програми централізованого придбання імпортних наукових приладів та обладнання за рахунок бюджетних коштів НАН України з метою найбільш раціонального використання унікального і коштовного наукового обладнання.
      Базою Центру (місцем розташування Центру) є магнітна станція, підпорядкована Інституту геофізики НАН України. Станція розташована на західній окраїні пос. Демидів, займає територію 6,9 гектара, включає центральну будівлю, три немагнітні павільйони та декілька складських приміщень. Місце розташування магнітної станції (на відстані 30 км. від Києва, у затишному місці, де мінімальний вплив техногенних, в тому числі електромагнітних та сейсмічних завад), було вибрано з урахуванням норм будівництва магнітних обсерваторій. В спеціально спроектованих немагнітних будівлях була встановлена магнітометрична апаратура і магнітна обсерваторія (в каталогах Димер-1) функціонувала на протязі кількох років. Після переміщення магнітної обсерваторії в пос. Димер (в каталогах Димер-2 або KIV) інфраструктура станції була пристосована під магнітометричну апаратуру для вимірювання магнітних властивостей гірських порід і мінералів. Дослідження цього напрямку виконувались на станції на протязі останніх 30 років. У 2006-2007рр, у зв'язку з створенням ЦКК, на станції було проведено капітальний ремонт центральної будівлі з урахуванням вимог розташування нового унікального наукового обладнання.
      На протязі всього року територія і будівлі станції цілодобово знаходиться під охороною. У центральній будівлі є кімнати для відпочинку співробітників, кухня, туалетна кімната, душ, тощо. Експлуатація магнітометричної апаратури виконується кваліфікованим інженерно-технічним персоналом.
      На сьогодні станція обладнана комплексом спеціальної магнітометричної апаратури для вимірювання магнітних властивостей будь-яких порід, мінералів, штучних матеріалів, тощо. Це дозволяє охоплювати широке коло наукових задач у галузі геології-геофізики, зокрема магнетизму гірських порід і мінералів, палеомагнетизму магматичних, метаморфічних та осадових порід, археомагнетизму, петромагнетизму тощо. До того ж апаратурний комплекс, який включає як прилади серійного виробництва, так і спеціально сконструйоване обладнання, дозволяє вимірювати магнітні властивості різних речовин, сполук і матеріалів, в тому числі дуже слабомагнітних, на зразках розміром до 1 дм3 і більше, Аналогічного апаратурного комплексу на Україні немає.
      У 2006-2007р. для ЦКК було придбано і введено в дію імпортне наукове обладнання - двошвидкісний ротаційний спін-магнітометр JR-6 і міст змінного струму MFK1-B, виробництво компанії AGICO (Advanced Geoscience Instruments Company), Чехія.
      Планується придбання додаткового імпортного наукового обладнання, що суттєво розширює можливості наявного апаратурного комплексу, а саме: терморозмагнічуючої установки MMTD80, екранованої немагнітної кімнати MMLFC (Magnetic Measurements LTD, Британія), приладу для розмагнічування зразків змінним магнітним полем LDA-3A (з безгістерезисною приставкою AMU-1A), AGICO, Чехія.

вверх страницы

Об институте | Последние Новости | Документы | Контакты
© 2011 Институт Геофизики им. С. И. Субботина. Национальная Академия Наук Украины. Все права защищены