Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України
Меню

Легостаєва Ольга Вадимівна

Заступник директора з наукової роботи,

доктор фізико-математичних наук

olgal@igph.kiev.ua

Тел. +38(044) 424-31-05

О.В. Легостаєва народилась 6 липня 1970 року в м. Нижній Новгород в родині службовців. Легостаєва О.В.

О.В. Легостаєва в 1992 р. закінчила Київський національний університет ім. Тараса Шевченка по спеціальності "прикладна математика" і з того ж року інженер в відділі глибинних процесів Землі і гравіметрії Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАНУ.

1994-1997 рр. - аспірантура в Інституті геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України В.І. Старостенко.

З 1992 р. по теперішній час працює в Інституті геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України: інженер, стажер-дослідник, молодший науковий співробітник, науковий співробітник, старший науковий співробітник.

У 1999 р. О.В. Легостаєва захистила кандидатську дисертацію на тему "Автоматизована система рішення прямих задач гравіметрії для тривимірних неоднорідних шаруватих середовищ" за фахом 04.00.22 - геофізика. Їй присвоєно вчений ступінь кандидата фізико-математичних наук.

У вересні 2021 р. О.В. Легостаєва захистила докторську дисертацію на тему "Математичне і програмне забезпечення автоматизованої системи 3D інтерпретації даних потенціальних полів (GMT-Auto)" за спеціальністю 04.00.22 - геофізика (103-Науки про Землю). Їй присвоєно вчений ступінь доктора фізико-математичних наук

З січня 2003 по грудень 2021 р. займала посаду вченого секретаря Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України.

15.04.2021 р. отримала вчене звання "Старший дослідник"

З грудня 2021року займає посаду заступника директора з наукової роботи Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України.

Стаж наукової роботи - 27 років.

Основна область роботи О.В. Легостаєвої - створення автоматизованої системи рішення прямих і обернених задач гравіметрії, магнітометрії і геотермії для тривимірних шаруватих середовищ із практично довільним розподілом фізичних властивостей. Система широко використовується для виробничих цілей, а також при рішенні задач, пов'язаних з вивченням будови земної кори по гравіметричним, магнітометричним і геотермічним даним. Вона дозволяє одночасно вирішувати задачі як локального, так і регіонального характеру. За її допомогою побудовані, зокрема, нові тривимірні густинні моделі Дніпровсько-Донецької западини і складчастого поясу Донбасу, Прип'ятського прогину, Карпатсько-Паннонського регіону, Чорноморської западини, північно-західного шельфу Чорного моря, нідерландської прибережної зони, щитів (Українського, Балтійського) і Воронезького кристалічного масиву. Побудовані моделі реальних геологічних структур можуть бути використані при вирішенні практичних завдань геології, тектоніки, а також при пошуках і розвідці корисних копалин.

О.В. Легостаєва - стипендіат Президента України у 1996, 2000 і 2004 рр.

О.В. Легостаєва отримала грант на фінансування науково-дослідних робіт наукової молоді НАН України по темі "Створення автоматизованої системи інтерпретації комплексу геофізичних даних та її використання для вивчення глибинної будови Чорноморської западини" (2003-2004 рр.).

В 2012 р. отримала диплом Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології "Золота Фортуна" та медаль "20 років незалежності України".

До 100-річчя Національної академії наук України отримала "Пам'ятну відзнаку на честь 100-річчя НАН України" (2018 р).

О.В.Легостаєва член редакційної колегії "Геофизического журнала".

О.В. Легостаєва секретар Наукових рад:

  • Наукового проєкту "Геофізичні дослідження літосфери центрального та північного регіонів України для оцінки перспектив нафтогазоносності (GEORIFT)",
  • Цільового наукового проєкту "Геофізичні дослідження літосфери зони зчленування Східноєвропейської та Західноєвропейської платформ України у зв'язку з перспективами нафтогазоносності (TESZ)",
  • Наукової програми "Екстремальні геофізичні процеси та техногенні катастрофи: пошук шляхів зниження негативних наслідків на основі аналізу результатів моніторингу геофізичних полів, нових даних про будову і геодинаміку геологічного середовища, прогнозування небезпеки від землетрусів та інших загрозливих явищ ендогенного походження на території України".

З 1999-2021 рр. О.В. Легостаєва приймала активну участь разом з фахівцями Європи (Нідерланди, Данія, Німеччина, Польща, Фінляндія, Австрія, Угорщина, Велика Британія), США та Канади в унікальних сейсмічних дослідженнях літосфери України та суміжних територій Європи методом глибинного сейсмічного зондування (ГСЗ). Ці роботи були дуже успішними та отримали високу оцінку світової геолого-геофізичної спільноти, а їх результати висвітлені в найбільш престижних у світі наукових журналах та монографіях. Мета роботи - наукова підтримка забезпечення потреб національної економіки в мінерально-сировинних ресурсах, зокрема обґрунтування пріоритетних напрямів робіт, збільшення власного видобутку корисних копалин, прогноз нафтогазоперспективних та рудних зон території України. Внаслідок проведення досліджень вивчено глибинну будову, тектоніку та геодинаміку Східноєвропейської і Західноєвропейської платформ, Скіфської плити та інших структур України. За результатами роботи "Глибинна будова літосфери та сейсмічна небезпека території України" одержано Державну премії України в галузі науки і техніки 2019 року.

О.В. Легостаєва приймала участь у міжнародних проектах:

  • 1993 - INTAS Project 93-3346
  • 1994 - ISF Long-Term Research Grant U5D000
  • 1995 - ISF Long-Term Research Grant U5D200
  • 1998 - INTAS Project 97-0743
  • 2004-2007 - Grant 3138 of STCU
  • 2011-2013 - Grant 5501 of STCU

О.В. Легостаєва активно співпрацює із зарубіжними колегами в рамках міжакадемічного обміну НАНУ. Вона на протязі багатьох років є відповідальним виконавцем проєктів, які виконуються згідно Угоди про двостороннє наукове співробітництво між НАН України та Польською Академією наук, Словацькою Академією наук, Болгарською Академією наук, В'єтнамською Академією наук та технологій.

З 1996 р. О.В. Легостаєва автор і співавтор понад 127 наукові праці (70 статті, 52 тези, 3 монографії, 1 Свідоцтво про реєстрацію авторського права, 1 розділ в монографії, один автореферат), з яких 70 праць в фахових виданнях та 37 публікацій у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus та Web of Science.

Брала участь з доповідями на міжнародних конференціях. Матеріали конференцій, крім України, опубліковані в Росії, Люксембурзі, Нідерландах, Франції, Австрії, Іспанії, Польщі і Румунії.

h-index - 12 за даними Scopus, кількість посилань - 351.

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=6602665577

 

СПИСОК НАУКОВИХ ПРАЦЬ

Легостаєвої Ольги Вадимівни

    Монографії

    Свідоцтво про реєстрацію авторського права

    Статті в наукових виданнях

    На початок сторінки

Про інститут | Останні новини | Документи | Контакти
© 2011 Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України. Всі права захищені