Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України
Меню

ПРО ІНСТИТУТ

Інститут геофізики НАН України створенио 23 грудня 1960 року в м.Києві на базі геофізичних відділів і станцій АН УРСР, а саме: Інституту геології корисних копалин (Львів), геофізичної лабораторії та Димерської магнітної станції Інституту геологічних наук (Київ) і Сейсмічного сектора АН УРСР з філіалом у м. Львові (Постанова Президії АН УРСР від 23 грудня 1960р., протокол №74 §996).

Мета створення Інституту – об'єднання досліджень фундаментальної, експериментальної і прикладної геофізики. Засновником і першим директором Інституту (з 1960 по 1976 рр.) був видатний геофізик С.І.Субботін, йому належить головна роль у розвитку основних напрямків геофізичної науки на Україні.

В Інститут прийшли провідні геофізики республіки тих років: І.А. Балабушевич, В.Н. Головцин, В.В. Кравець, З.О. Крутиховська, Т.С. Лебедєв, Н.П. Михайлова, Г.Т. Собакар, В.Б.Соллогуб, А.В.Чекунов. Першими аспірантами ІГФ були А.Н. Третяк (був прийняти в аспірантуру ІГН АН УРСР в 1958р., а закінчив її в Інституті геофізики в 1961р.) С.С. Красовський, Є.К.Лоссовський, (всі вони стали докторами наук). На згадку про академіка С.І.Субботіна Інституту геофізики в 1978 році присвоєно його ім'я, а 13 липня 1981року на фасаді будівлі Інституту було відкрито меморіальну дошку з бронзовим скульптурним портретом академіка С.І. Субботіна. З 1998 року в Національній академії наук України засновано премію імені С.І. Субботіна за видатні наукові досягнення в галузі геофізики, гідрофізики, наукового приладобудування, метрології та фізики атмосфери.

Детальніше...
Про інститут | Останні новини | Нормативні документи | Контакти
© 2011 Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України. Всі права захищені