Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України
Меню

TV і ми

Робота з пропаганди наукових досягнень та висвітлення науково-дослідної діяльності в ЗМІ

 

У 2022 році журналісти науково-популярного журналу "Куншт" відвідали Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України та поспілкувалися з його директором членом-кореспондентом НАН України О.В. Кендзероюі завідувачем відділу геомагнетизму, доктором геологічних наук М.І. Орлюком. Науковці розповіли про важливі дослідження, які проводяться у стінах Інституту, актуальні розробки, про те, як функціонує інституція в умовах війни, а також про втрати, яких зазнав Інститут внаслідок російської військової агресії проти України. Докладно - у повній версії статті "Магнітне притягання окупантів", опублікованій на інтернет-сайті журналу "Куншт".

На телеканалі "1+1" у ранковому випуску новин ТСН 10 листопада 2022 р. було висвітлено інтерв'ю заст. директора з загальних питань С.С. Чулкова та кочегара А. Воровченко. У сюжеті говорилось про перебіг окупації, порятунок коштовного обладнання та відновлення магнітної лабораторії ЦКК приладами НАН України, розташованого у с. Демидів Вишгородського району Київської обл.

М.І. Орлюк брав участь у програмах на телебаченні (ТВ Канал 1+1, ІСТV.).

Продовжуючи ряд публікацій щодо законопроєкту №4187, який вніс багато суттєвих змін в законодавство про надрокористування, редакція "ЕнергоБізнесу" вирішила звернутися за коментарем до фахівців геологічної галузі, зокрема, до головного наукового співробітника Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, доктора геологічних наук С.М. Стовби "УКРАЇНА МАЄ ВІДРОДИТИ ГЕОЛОГІЧНУ СЛУЖБУ, А ЛІКВІДАЦІЯ УКРДГРІ - ПОМИЛКА, ЗА ЯКУ МИ ДОРОГО ПЛАТИМО", який висловив свою думку щодо деяких нововведень законопроєкту, охарактеризував проблеми геологорозвідки та згадав про сумнозвісну Програму "20/20".

З 6 по 18 листопада цього року в Єгипті проходила 27-а конференція Організації Об'єднаних Націй (ООН) зі зміни клімату (COP27). Про те, як на міжнародному кліматичному саміті була представлена Україна, які питання вийшли на перший план обговорення цьогорічної конференції, про що домовилися країни-учасники в інтерв'ю програмі Про науку. Компетентно" (ведучий - академік Володимир Семиноженко) для YouTube-каналу НАН України розповіла учена-кліматолог, провідний науковий співробітник Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України доктор географічних наук Світлана Бойченко.

С.Г. Бойченко брала активну участь у лекторії "Наукові зустрічі / Scientific meetings" МАН України та виступала на телебаченні і радіо (ТВ Канал 1+1, INTER, ІСТV, Прямий, Київ).

В.Г. Бахмутов дав інтерв'ю Національному фонду досліджень України щодо деокупації магнітної лабораторії в Демидові та поточний стан досліджень яке опубліковано на сайті НФДУ 09 грудня 2022 р.

Волонтерська діяльність. Є.Б. Поляченко є одним із засновників благодійного фонду "Друга Фундація", який об'єднує науковців, геологів та геофізиків, багатьох небайдужих людей для допомоги Збройним силам України. Метою діяльності Фонду є забезпечення захисників України всім необхідним. Є.Б. Поляченко неодноразово особисто доставляв допомогу, придбану на кошти фонду, безпосередньо у підрозділи, які знаходяться в тому числі і у зоні бойових дій. Сторінка Фонду www.facebook.com/groups/2fundacia/.

 

2021

2020

 
 

Інтерв`ю наших співробітників:

Чи буде землетрус в Києві - інтерв'ю з членом-кореспондентом НАН України О.В. Кендзерою

Чи можна було передбачити землетрус - відповідь ст. наукового співробітника Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАH України, доктора фізико-математичних наук Д. Гриня

Клімат: що нас очікує. Інтерв'ю ученої-кліматолога Світлани Бойченко

Якою цьогоріч буде зима Інтерв'ю ученої-кліматолога, доктора географічних наук С. Бойченко

Мікрокліматичне значення лісосмуг Лекторка: д.г.н., доцент, кліматолог, пр. наук. співробітник Інституту геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України і доцент кафедри екології Національного Університету "Києво-Могилянська Академія" С. Бойченко.

https://www.5.ua/regiony/v-odesi-zakypilo-more-video-234342.html

https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=6707

https://geocenter.info/video/v-klimate-ne-vsjo-odnoznachno

https://www.youtube.com/watch?v=i6oClnbOYmc

 
 

Інтерв'ю минулих років

    Інтерв'ю з доктором геологічних наук, керівником відділу геомагнетизму Орлюком М.І.

Для перегляду фільму необхідний VLC Player.

Про інститут | Останні новини | Нормативні документи | Контакти
© 2011 Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України. Всі права захищені