Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України
Меню

Міжнародна діяльність

МІЖНАРОДНЕ НАУКОВЕ ТА НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО (2018 р.)

Учені Інституту геофізики імені С.І. Субботіна НАН України провели польові роботи за міжнародним науковим проектом «Геофізичні дослідження літосфери зони зчленування Східно-Європейської за Західно-Європейської платформ України у зв’язку з перспективами нафтогазоносності (TESZ – транс’європейська структурна зона)».
Схема відпрацьованих профілів на території України, Польщі, Угорщини, Білорусі та Румунії.Профіль TESZ-2018, відпрацьований у 2018 р.

  Враховуючи результати робіт Інституту геофізики імені С.І. Субботіна НАН України за проектами DOBRE, EUROBRIDGE та GEORIFT, які мають виняткове значення для економіки України, нарощування її мінерально-сировинної та енергетичної бази і згідно з Постановою №1 Президії Національної академії наук України від 11.01.2017 р., відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України №13229/1/1-18 від 18.04.2018 та Державної служби геології та надр України № 7432/03/10-18 від 03.06.2018 до листа Національної академії наук України № 72/504-1 від 29.03.2018 Інститут геофізики імені С.І. Субботіна НАН України спільно з Державним геофізичним підприємством (ДГП) «Укргеофізика» у 2018 році виконує міжнародний науковий проект «Геофізичні дослідження літосфери зони зчленування Східно-Європейської за Західно-Європейської платформ України у зв’язку з перспективами нафтогазоносності (TESZ – транс’європейська структурна зона)».

На початку вересня 2018 року Інститут геофізики імені С.І. Субботіна НАН України та польські наукові й виробничі геофізичні організації методом глибинного сейсмічного зондування (ГСЗ) успішно провели польові роботи по профілю «Хотин – Рава-Руська (TESZ–2018)» на територіях України та Польщі. Цими роботами продовжилися дослідження глибинної будови земної кори, які від 1997 року здійснювалися зусиллями українських геофізичних організацій (Інституту геофізики імені С.І. Субботіна НАН України та ДГП «Укргеофізика») за участі провідних наукових і виробничих європейських геофізичних організацій (із Польщі, Румунії, Нідерландів, Данії, Німеччини, Фінляндії, Угорщини, Білорусі) та США.

Довжина профілю «Хотин – Рава-Руська» склала 600 км. Наукові роботи проводилися за допомогою сейсмічних станцій TEXAN і DATA CUBE (380 одиниць) із 11 пунктів вибуху, величини зарядів від 500 до 1000 кг тротилу. За проектом уже виконано найбільш витратні роботи – експериментальні польові сейсмічні дослідження, а саме – встановлення автономних сейсмічних станцій та проведення буро-вибухових робіт на західноукраїнських теренах.

Західні регіони України (Прикарпатський і Закарпатський прогини та Карпати), котрі в тектонічному аспекті є зоною зчленування між Східно-Європейською та Західно-Європейською платформами (зона Тейсейра-Торнквіста), мало досліджено в глибинному відношенні, проте вчені вважають їх перспективними для пошуку родовищ вуглеводнів.

МІЖНАРОДНЕ НАУКОВЕ ТА НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО (2017 р.)

Про інститут | Останні новини | Документи | Контакти
© 2011 Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України. Всі права захищені